Volný čas

Líšeň nabízí díky skvělému občanskému zázemí a nedalekému Mariánskému údolí pestré možnosti trávení volného času. Ať již máte děti nebo si chcete užívat volna výhradně pro sebe, nudit se určitě nebudete. Podívejte se, na co všechnu se můžete těšit!

Rodinná centra

Pro rodiny s dětmi se v Líšni nabízí hned několik zařízení, která mohou společně navštívit. Patří mezi ně rodinné centrum Pastelka, které se zaměřuje na volnočasové a vzdělávací aktivity, jež doplňuje akcemi pro širokou veřejnost. Na dospělé a jejich ratolesti myslí rovněž Klub rodičů a dětí v SALESKU, kde si užijí zábavu i ti nejmenší. Pro ně je připraveno také několik dětských hřišť s nejrůznějšími prolézačkami a atrakcemi. 

Pro děti

Pokud chcete, aby Vaše děti trávily svůj čas smysluplně a ještě při tom rozvíjely své schopnosti a dovednosti, můžete vybírat z pestré nabídky volnočasových aktivit a kroužků. Mladé slečny jistě zaujme možnost navštěvovat lekce moderní gymnastiky či se přiučit umění mažoretek. Naopak pořádání pravidelných setkání, exkurzí a táborů je doménou Tábornického klubu Kamzíci Brno a místního svazu skautů a skautek Junák.

Za kulturou

Kulturní dění v Líšni zajišťuje místní kulturní centrum, které se skládá ze dvou středisek. Zatímco Kotlanka nabízí volnočasové aktivity pro všechny věkové kategorie, Dělňák je centrem kulturního dění. V jeho prostorách se pravidelně pořádají koncerty, výstavy a také společenské akce. Nabídku kulturního vyžití rozšiřuje místní experimentální divadlo, které kombinuje různé divadelní formy, pomůcky a stylizaci.

Sport

Pokud patříte ke sportovním nadšencům, jistě si vyberete ze sportovní nabídky, kterou tato městská část disponuje. Zejména pánové ocení možnost navštívit fotbalová utkání místního týmu SK Líšeň. Pro ty, kteří si chtějí zasportovat aktivně, je k dispozici také fitcentrum. Své tělo můžete potrápit v posilovně nebo se příjemně protáhnout na některé ze skupinových lekcí.

Výlety do přírody

Okolí Líšně obklopuje krásná příroda, která přímo vybízí k pěším či cyklistickým výletům. Jako skvělý výchozí bod poslouží přilehlé Mariánské údolí, které nabízí velký počet turistických tras. Cestou podél potoka Říčka můžete obdivovat malebné přírodní scenérie, dopřát si příjemné občerstvení nebo si prohlédnout pozůstatky hradiska Staré Zámky či archeologického naleziště Pekárna. To již přiléhá z jižní části k Moravskému krasu, který návštěvníky okouzlí svým členitým terénem, jenž dává vzniknout tajemným soutěskám a krápníkovým jeskyním.