Lokalita

Viladům je atraktivní kombinací života ve městě a současně v těsné blízkosti přírody!

Viladům Líšeň nabídne komfortní bydlení v klidné části čtvrti na ulici Ondráčkova. Do Mariánského údolí dojdete pěšky během 5 minut. Tuto polohu jistě ocení především rodiny s dětmi. Během výletu za krásami přírodních scenérií mohou navštívit oddychový areál Eldorádo, který svými atrakcemi a minizoo nadchne především děti. Nedaleký zámek Belcredi naopak nabídne příjemné procházky v parku plném zeleně či příjemné posezení v zámecké restauraci. V jeho sousedství se nachází také základní a mateřská škola včetně nákupních možností

Ulice Ondráčkova má kvalitní dopravní dostupnost do širšího centra města, aniž by však byl narušen její poklidný ráz. Cestovat lze prostřednictvím individuálního způsobu dopravy stejně jako linkami MHD. Jen několik kroků od bytového domu je umístěna autobusová zastávka linky č. 55. V návaznosti na tento spoj je možné využít zejména tramvaj č. 8 a trolejbusy č. 25 a 26. Samozřejmostí je dopravní obslužnost v nočních hodinách, kterou zabezpečuje spoj č. 99.

Doprava

Linky MHD:

Zastávka Linky Vzdálenost od domu
Velatická   autobusy 55, 151, N99 50 m; 2 minuty chůze
Mifkova   tramvaje 8 1,3 km; 19 minut chůze

Během pracovních dnů v dopravní špičce jezdí autobusové linky po cca 10-20 minutách, tramvaje po 5-10 minutách. Informace o přesných časech odjezdu najdete v jízdním řádu linky 55, 151 a 8.


Doprava automobilem do centra:
vzdálenost do centra 10, 8 km, 15 minut jízdy

Občanská vybavenost

Vzdělávací zařízení:   MŠ Šimáčkova vzdálenost 1,1 km od domu, 17 minut chůze nebo 3 minuty autem
  MŠ Holzova vzdálenost 1,4 km od domu, 20 minut chůze nebo 4 minuty autem
  ZŠ Pohankova vzdálenost 1,2 km od domu, 18 minut chůze nebo 3 minuty autem
  ZŠ Holzova vzdálenost 1,4 km od domu, 20 minut chůze nebo 4 minuty autem
Občanské zázemí:   Pošta vzdálenost 900 m od domu, 14 minut chůze nebo 2 minut autem
  Knihovna Jiřího Mahena vzdálenost 2 km od domu, 30 minut chůze nebo 5 minut autem
  Lékárna Ondráčkova vzdálenost 850 od domu, 13 minut chůze nebo 2 minuty autem
  Ordinace praktického lékaře  vzdálenost 1,1 km od domu, 16 minut chůze nebo 3 minuty autem
  Ordinace pediatra  vzdálenost 1,1 km od domu, 16 minut chůze nebo 3 minuty autem
  Ordinace stomatologa vzdálenost autem 3,3 km, 7 minut jízdy; vzdálenost pěšky 2,2 km, 35 minut chůze
Nákupní možnosti:   Supermarket Albert vzdálenost 1,9 km od domu, 29 minut chůze nebo 5 minut autem
  Supermarket Lidl vzdálenost 3,3 km od domu, 8 minut autem
  Smíšené zboží Charlie Centrum vzdálenost 1,1 km od domu, 17 minut chůze nebo 3 minuty autem
  Potraviny Kolejka vzdálenost 1,2 km od domu, 18 minut chůze nebo 3 minuty autem

 

Volný čas

Líšeň nabízí díky skvělému občanskému zázemí a nedalekému Mariánskému údolí pestré možnosti trávení volného času. Ať již máte děti nebo si chcete užívat volna výhradně pro sebe, nudit se určitě nebudete. Podívejte se, na co všechnu se můžete těšit!

Rodinná centra

Pro rodiny s dětmi se v Líšni nabízí hned několik zařízení, která mohou společně navštívit. Patří mezi ně rodinné centrum Pastelka, které se zaměřuje na volnočasové a vzdělávací aktivity, jež doplňuje akcemi pro širokou veřejnost. Na dospělé a jejich ratolesti myslí rovněž Klub rodičů a dětí v SALESKU, kde si užijí zábavu i ti nejmenší. Pro ně je připraveno také několik dětských hřišť s nejrůznějšími prolézačkami a atrakcemi. 

Pro děti

Pokud chcete, aby Vaše děti trávily svůj čas smysluplně a ještě při tom rozvíjely své schopnosti a dovednosti, můžete vybírat z pestré nabídky volnočasových aktivit a kroužků. Mladé slečny jistě zaujme možnost navštěvovat lekce moderní gymnastiky či se přiučit umění mažoretek. Naopak pořádání pravidelných setkání, exkurzí a táborů je doménou Tábornického klubu Kamzíci Brno a místního svazu skautů a skautek Junák.

Za kulturou

Kulturní dění v Líšni zajišťuje místní kulturní centrum, které se skládá ze dvou středisek. Zatímco Kotlanka nabízí volnočasové aktivity pro všechny věkové kategorie, Dělňák je centrem kulturního dění. V jeho prostorách se pravidelně pořádají koncerty, výstavy a také společenské akce. Nabídku kulturního vyžití rozšiřuje místní experimentální divadlo, které kombinuje různé divadelní formy, pomůcky a stylizaci.

Sport

Pokud patříte ke sportovním nadšencům, jistě si vyberete ze sportovní nabídky, kterou tato městská část disponuje. Zejména pánové ocení možnost navštívit fotbalová utkání místního týmu SK Líšeň. Pro ty, kteří si chtějí zasportovat aktivně, je k dispozici také fitcentrum. Své tělo můžete potrápit v posilovně nebo se příjemně protáhnout na některé ze skupinových lekcí.

Výlety do přírody

Okolí Líšně obklopuje krásná příroda, která přímo vybízí k pěším či cyklistickým výletům. Jako skvělý výchozí bod poslouží přilehlé Mariánské údolí, které nabízí velký počet turistických tras. Cestou podél potoka Říčka můžete obdivovat malebné přírodní scenérie, dopřát si příjemné občerstvení nebo si prohlédnout pozůstatky hradiska Staré Zámky či archeologického naleziště Pekárna. To již přiléhá z jižní části k Moravskému krasu, který návštěvníky okouzlí svým členitým terénem, jenž dává vzniknout tajemným soutěskám a krápníkovým jeskyním.